Nejčastější otázky a odpovědi

Jaký je potřeba materiál a mohu si ho zajistit sám?

Kvalita materiálu je pro dosažení kvalitní betonové podlahy stěžejní. Ze špatného písku se kvalitní a rovná betonová podlaha zhotovit nedá. Písek by měl být tedy praný a frakce 0-4 A. Cement 32,5 R. V místech, kde máme své osvědčené dodavatele, budeme preferovat dodání materiálu od nich, jedná se především o písek. V případě podlahového topení je třeba se domluvit na dodání plastifikátoru.

Jaká by měla být vrstva betonové podlahy?

Ideální vrstva betonové podlahy je 5 – 6 cm. Pro zachování potřebné kvality by měla být vrstva minimálně 4,5 cm vysoká.

Je možné zhotovit rozdílné vrstvy betonové podlahy, kvůli různé finální krytině?

Samozřejmě, rozdílné vrstvy betonové podlahy zhotovit lze. Rozdíl jednotlivých vrstev musí být alespoň 3 mm.

Co vše je nutné před betonováním podlahy připravit?

Potřebujeme zajistit především zdroj vody a elektrické energie 400 V (jakékoliv zásuvky). Dále hlavní výšku budovy a v neposlední řadě nějaké plány budovy. Osobně následně potřebujeme jasně sdělit, kam se budou otevírat všechny dveře, kvůli dilatacím v betonové podlaze.

Je zapotřebí položení výztuže (kari sítě)?

Při použití naší technologie výroby betonové podlahy, tedy se strojním hlazením, to není nutné. Avšak při betonování prostor, kde bude podlaha více zatížena, sítě doporučujeme. Nabízíme rovněž možnost použití vláken do betonu, které kari sítě plně nahradí.

Jak připravit podklad před betonováním?

Zahájení betonování nepotřebuje rozsáhlé přípravy. Stačí pouze správně položená tepelná nebo kročejová izolace, pokud není položení izolace součástí naší dodávky. Separační folii a okrajový pásek dodáváme převážně my.

Je potřeba čerstvou betonovou podlahu kropit?

Za chladného počasí (cca do 10°C) není kropení potřeba, jinak by se alespoň jednou mírně pokropit měla a to v době, kdy začne světlat. Zhruba dva až tři dny po pokládce.

Kdy se dá po betonové podlaze chodit?

Betonová podlaha je pochozí po 48 hodinách po dokončení betonářských prací.

Kdy je možné položit vrchní krytinu?

Dlažbu je možné pokládat ihned jak je betonová podlaha pochozí, což obvykle bývá po 48 hodinách po dokončení betonářských prací. Načasování položení ostatních krytin si musí určit sám podlahář. Běžná doba vysychání a zrání betonu je cca 28 dní. Nabízíme možnost použití chemie, která zkrátí tuto dobu až na 7 dní.

Je potřeba podlahu před pokládkou nějak upravit?

Betonové podlahy se vyznačují vysokou rovinností (splňujeme normu 2 mm na volně položené dvoumetrové lati). Před pokládkou vrchní krytiny není třeba betonovou vrstvu již dále stěrkovat.

Je vhodné použít betonovou podlahu k kombinaci s podlahovým topení?

Díky optimální tepelné vodivosti a dobré akumulaci tepla je betonová podlaha rovněž velmi vhodná i pro podlahové topení.

Je betonová podlaha cenově výhodná?

Ano, jedná se zřejmě nejlevnější možné zhotovení podlah.

Jak rychle pracujeme?

Za jeden den zhotovíme až 200 m2 betonové podlahy.

Je vhodné použití betonové podlahy do dřevostaveb?

Betonové podlahy jsou velmi vhodné i do dřevostaveb a dalších tzv. suchých forem výstavby.

Žádat o cenovou nabídku

Jednotlivé podkategorie